Na podstawie tekstu źródłowego odpowiedz na pytania

Pobierz

1) Wymień przyczyny rozkwitu Antwerpii jako centrum handlowego w XVI w.. Przeczytaj list Marcela i na podstawie tekstu odpowiedz na podane pytania 2012-12-08 15:30:14; Na podstawie tekstu "Świtezianka" odpowiedz n pytania.. Nie Obchodziłem się źle ze swoimi.. 2) Wskaż w tekście instytucje oraz zjawiska występujące we współczesnym kapitalizmie.. Jakie są różnice między opozycją legalną ,a nielegalną w Królestwie Polskim.. W jaki sposób autor dowodzi, że zasada ta wywodzi się z prawa naturalnego?. 2011-06-16 10:18:05; Pytania do tekstu źródłowego strona 113 (czasy nowożytne) 2011-02-08 18:45:44; Po przeczytaniu każdego tekstu źródłowego odpowiedz na pytania.. Odpowiedź nauczyciela ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌Zadanie 1.. Został napisany w nocy 13 września 1683r.. Odpowiedz Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione Zobacz podobne.. Jakie przykłady praw naturalnych podał on w swym traktacie?. "Aby wybrać atmana, gromadzą się wszyscy pułkownicy i starzy Kozacy, którzy cieszą się zaufaniem, każdy Kozak oddaje jeden głos, na tego, którego uznaje za najzdolniejszego, i ten większością głosów zostaje mianowany [.].. 1) Wymień przyczyny rozkwitu Antwerpii jako centrum handlowego w XVI w.. Jeśli obywatel oko obywatelowi wybił, oko wybiją mu.. Odpowiedzi (0) Załącz plik.. (7 stycznia 1837 r.) We Francji liczba braci naszych 4 tysi ące przechodzi, rozsypani pozapytał (a) 18.05.2018 o 19:52 Na podstawie zamieszczonego tekstu źródłowego wykonaj zadania 12 i 13 12.Podaj nazwę oraz datę wydania dokumentu 13..

... Na podstawie tekstu źródłowego oceń żądania robotników.

Nie oskarżał am Sługi przed jego panem, nie głodziłam nikogo.. c) Wspomniany w tekście pomysł sojuszu Rzeczypospolitej z sąsiednim państwem nie został zrealizowany.. Question from @Natcalme - Gimnazjum - Matematyka .. Dokończ poniższe zdania na podstawie tekstu źródłowego.. Ez +0 pkt.. Z góry dziękuję !:-).. Następnie napisz kilka zdań na temat: Różne .. Na podstawie poniższego tekstu źródłowego odpowiedz na pytania.. POMOCY.. 4.Na podstawie tekstu źródłowego ustal: a)przyczyny klęski głodu b)metody działania władz c)jak ludność starała się przetrwać Historia-klasa 3 gimnazjum, temat: państwo bolszewickiego terroru str. 62 .. Newbie Odpowiedzi: 1 0 people got help.. Jeśli oko niewolnika obywatela wybił lub kość niewolnika obywatela złamał, połowę ceny jego zapłaci.Odpowiedz na pytania dotyczące tekstu źródłowego.. Wymień korzyści, które- według 0 ocen | na tak 0% 0 01.Odpowiedz na pytania na podstawie tekstu źródłowego iwiedzy poza źródłowej.. w namiotach wezyrskich.Na podstawie tekstu źródłowego wskaż poprawną odpowiedź na każde pytanie: (3 pkt.). +0 pkt.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Jakie inne prawo istnieje i jaka jest jego zależność od prawa naturalnego?. W tym celu wpisz do tabeli mocne i słabe strony dotyczące tej kwestii, a także przedstaw związane z nią szanse i zagrożenia.Proszę o wybranie poprawnej odpowiedzi: a) Opisane w tekście stronnictwo z czasów Sejmu Wielkiego to Familia..

II Na podstawie tekstu wykonaj polecenia.

.Odpowiedz na poniższe pytania, szacując wynik (nie wykonuj dokładnych obliczeń ).. Na podstawie tekstu źródłowego oraz własnej wiedzy odpowiedz na pytanie: Czy współczesnym Polakom jest potrzebny patriotyzm?. Odpowiedz.. Ez +0 pkt.. W ten sam sposób Kozacy wybierali innych urzędników.Odpowiedz na pytania zwiazane z trescia tekstu?. wyjaśnij, kim był autor zacytowanego listu oraz dlaczego z dumą informował w nim o swoim sukcesie.. Odpowiedz.. w namiotach wezyrskich.. Nie grzeszyłem w miejscu prawdy.. ,,Nie popełniłem czego to jest fałszu ni kłamstwa wobec ludzi.. 2011-02-24 19:30:05; Odpowiedz na pytania zwiazane z trescia tekstu?. Na podstawie tekstu źródłowego oraz własnej wiedzy odpowiedz na pytanie: Czy współczesnym Polakom jest potrzebny patriotyzm?. Nie czyniłem zła.. Określ, jakie terytorium powinno obejmować państwo polskie oraz jaką gwarancję niepodległości- zdanie autora tekstu- powinni otrzymać Polacy 0 ocen | na tak 0% 0 0Pytania: 1.. [0 - 4] Źródło 1 Artykuł z pisma Republika , wydawanego przez zwolenników Joachima Lelewela, Londyn, nr 1.. W środę 28 listopada 1520 r. przepłynęliśmy tę cieśninę i wypłynęliśmy na.. b) Przedstawiciele stronnictwa opisanego w źródle byli przeciwnikami Rady Nieustającej.. Lodovico Guicciardini, Description de tout le Pays-Basw załączniku tekst źródłowy 1.wyjasnij co to znaczy że granice dzielnic przydzielonych przez krzywoustego synom zosłały wyznaczone ,,Niegdyś" 2. zastanów się czy można wytłumaczyć przemilczenie w kronice wielkopolskiej tego że testament krzywoustego czynił Kraków stolicą co wyraźnie podkreślał kadłubekNa podstawie tekstu źródłowego odpowiedz na pytania..

Na podstawie tekstu źródłowego i wiedzy własnej wybierz prawidłową odpowiedź.

Question from @Sowa2K18 - Szkoła podstawowa - HistoriaZadaj pytanie; zaloguj.. Jeśli kość obywatela złamał, kość mu złamią.. Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji .. Określ również .Na podstawie tekstu źródłowego przedstaw główne zasady zawarte w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela.. Na podstawie tekstu źródłowego Dokończ zdanie i odpowiedz na pytania Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Odpowiedzi: 0 .. 2011-02-24 19:30:05; Na podstawie tekstu .Na podstawie tekstu z podręcznika wyjaśnij, jak rozumiesz temat dzisiejszej katechezy.. B. Żołnierze wroga grabili, palili, burzyli budynki, okradali .Na podstawie tekstu "Świtezianka" odpowiedz n pytania.. Nie czyniłem tego, co jest wstrętne Bogu.. 2009-10-07 11:54:16; Odpowiedz na pytania do tekstu źródłowego.. 2011-11-13 13:25:33; Na podstawie tekstu z podręcznika wyjaśnij jak rozumiesz temat dziszejszej katechezy ,,Dawca mojego życia" 2012-09-24 20:20:29Feb 13, 2022Odpowiedz na pytania dotyczące tekstu źródłowego.. W tym celu wpisz do tabeli mocne i słabe strony dotyczące tej kwestii, a także przedstaw związane z nią szanse i zagrożenia.Został napisany w nocy 13 września 1683r.. Najnowsze pytania w kategorii Historia ..

(SP05) Na podstawie ilustracji i na podstawie tekstu źródłowego odpowiedz na pytania: 195.

2011-06-16 10:18:05; Odpowiedz na pytania do tekstu źródłowego.. 2011-11-13 13:25:33; Lies die Briefe!. Wojnę trzeba rozstrzygnąć przed jesienią 1917 roku, jeśli nie ma się ona zakończyć ogólnym wyczerpaniem wszystkich jej uczestników, a tym samym dla nas fatalnie.Na podstawie tekstu źródłowego odpowiedz na pytanie ( z podręcznika do 2 kl gim "Śladmi przeszłości" str 9 " apel Papieża Urbana II"): 1.Wyjaśnij do kogo papież kierował swoje wezwanie.. Odszukaj w tekście powszechną zasadę obu praw, spotykaną na całej ziemi.. Odpowiedz.. II Na podstawie tekstu .Przykład analizy tekstu źródłowego .. List Jana III Sobieskiego, do jego żony Marysieńki, jest źródłem opisowym, epistolarnym.. 2) Wskaż w tekście instytucje oraz zjawiska występujące we współczesnym kapitalizmie.Zadanie 19..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt