Napisz osiągnięcia arabów

Pobierz

Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcjiNapisz,które osiągnięcie Arabów jest twoim zdaniem najważniejsze .Uzasadnij swoją odp.. Rozwój cywilizacji arabskiej ma ścisły związek z podbojami Arabów i powstaniem na podbitych terenach imperium arabskiego.. ; Wyznawców islamu określa się muzułmanami, a ich świętą księgą jest Koran.. 9 Zadanie.. Mocarstwo arabskie zostało stworzone na terenach gdzie była wysoko rozwinięta kultura oraz bogate tradycje cywilizacyjne np. Egipt, Mezopotamia, część Europy, Afryka Północna.Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów, które przetrwały do dziś 1.. Twórcą islamu był arabski kupiec Mahomet, żyjący na Półwyspie Arabskim.. Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium .Wypisz najważniejsze osiągnięcia arabów.. Przykładowe rozwiązanie: Moim zdaniem najważniejszym osiągnięciem Arabów jest .. Jednym z osiągnięć były islamskie świątynie - Meczety.. Przetłumaczyli na własny użytek antyczne dzieła greckie i właśnie za ich pośrednictwem dostały się one w ręce zachodniePoważnym osiągnięciem sztuki architektonicznej Rzymian jest budowa w 122 roku naszej ery zwartego ciągu umocnień w Brytanii zwana wałem Hadriana (cesarz 76 - 138), posiada on około 115 km długości.Narodziny islamu i podboje arabskie Narodziny islamu - monoteistycznej religii - VII w..

Wykorzystali osiągnięcia Bizancjum Grecji.

Dorobek innych kultur potrafili wykorzystać dla własnych potrzeb.. Zapamiętam 622 r. jako ucieczkę Mahometa z Mekki do Medyny-mapa .. Zadanie premium.. 2011-03-23 18:09:56Osiągnięcia Arabów: W nowej stolicy państwa - Bagdadzie utworzono akademię zwaną Domem Mądrości, w której uczeni tłumaczyli na język arabski antyczne dzieła, m.in. geografia Ptolemeusza, filozofa Arystotelesa oraz lekarza Hipokratesa,Dużym osiągnięciem Arabów było rozwinięcie matematyki i korzystanie w tej dziedzinie z osiągnięć innych cywilizacji.. Wykop ten ma za zadanie pokazać co zawdzięczamy Arabom.. Ale po jego śmierci (741 r.) elity królestwa poza Austrazją i Neustrią ponownie odrzuciły ścisłą zależność od władzy królewskiej.Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody właściela serwisu zabronione.. 10 Zadanie.. Wiele wynalazków, które dziś uważamy za coś zupełnie oczywistego, zawdzięczamy Arabom.. Dzięki temu przyczynili się do rozpowszechnienia cyfr pochodzących z Indii, a zwanych obecnie arabskimi.Ze względu na to, że państwo arabskie obejmowało swym zasięgiem ogromny obszar podporządkowało sobie ludy i kraje stojące na bardzo wysokim poziomie rozwoju cywilizacyjnego..

;p. Wymień najważniejsze osiągnięcia cywilizacyjne Arabów.

Polityczne, religijne i towarzyskie życie, jak w każdym rzymskim mieście, toczyło się na forum, czyli centralnym placu.W Rzymie mieszkało około miliona ludzi.Temat trochę spłycony ale nie mogłem znaleźć obszerniejszego opracowania.. Wchłaniając osiągnięcia różnych narodów Arabowie potrafili je upowszechniać, i stali się tym samym pośrednikami między różnymi cywilizacjami, niekiedy bardzo .. * Stworzenie algebry * stworzenie trygonometri * Rozpowszechnienie cyfr arabskich * wynalezienie krystalizacji * wynalezienie destylacji Szacuje się, że Arabowie byli twórcami co najmniej 70 prac z zakresu medycyny.. Oto nasza lista dwudziestu najważniejszych odkryć z .Arabowie (arab.. 7 Zadanie.. ;p 2012-03-11 21:50:24 Osiągnięcia Arabów .. 2014-02-28 19:00:08 Wypisz osiągnięcia Arabów w dziedzinie kultury i nauki!. 8 Zadanie.. Mądrzy zdobywcy - Arabowie nie niszczyli kultury podbitych ludów, ale pragmatycznie wykorzystywali i propagowali ich osiągnięcia.. Napisz dzisiejszy temat i wklej NaCoBeZU - jeśli nie masz drukarki, nie musisz przepisywać, chyba że chcesz :) Temat: Arabowie i początki islamu.. Osiągnięcia Arabów.. Zmuszony zostałem do publikacji tych faktów zbulwersowany jednym z komentarzy na temat Arabów, jakoby są oni, cytuję "niższą cywilizacją"Największą zasługą jest przejmowanie i ulepszanie kultury przejętej od ludów podbitych..

Arabowie rozwinęli oryginalny styl zdobienia zwany Arabeską.Wymień osiągnięcia Arabów.

Powstanie pedagogiki kultury - powstała ona w XIX wieku w środowisku humanistów niemieckich /Wilhelm Dilthey , Wilhelm Humbolt , Edward Springer , Henrich Rickert /.Napisz list do redakcji × Bardzo cieszymy się, że chcesz do nas napisać.. Jeśli dzielisz się swoją historią lub podsyłasz informacje, które możemy wykorzystać w materiale, wyślij je z aktualnego adresu e-mail i nie zapomnij się podpisać.Jego autorytet wśród możnych wzrósł dzięki zwycięstwom nad łupieskimi wyprawami Arabów na południu (Poitiers, 732 r.) i Sasów na północy.. Odkrycie krystalizacji i destylacji 5.. Wymienię 4 filary (zasady) islamu stworzonego przez MahometaPrzydatność 70% Pedagogika kultury.. ; Prorok Mahomet głosił wiarę w jednego Boga - Allaha.. Z Bizancjum Arabowie przejęli architekturę i zarządzanie państwem.. : عرب 'Arab, w pierwotnym znaczeniu: "koczownik") - grupa ludów pochodzenia semickiego zamieszkująca od czasów starożytnych Półwysep Arabski.Arabowie to ludzie biali.W Afryce spotkać też można zarabizowanych Chamitów o negroidalnym wyglądzie.. Pierwsze wzmianki o Arabach pojawiają się w Biblii już ok. 1000 r. p.n.e., a w kronikach asyryjskich ok.Kawa, czeki, obiady z trzech dań..

Przepiękne, bogato zdobione meczety.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Wypisz najważniejsze osiągnięcia arabów.

Wskaż pośród nich te, które zostały przyjęte przez Arabów od sąsiednich bądź podbitych ludów oraz te, które stanowiły ich własny oryginalny twór.Napisz, osiągnięcie Arabów jest Twoim.. Podziel je na dwie grupy: - będące dziełem Arabów, - przejęte przez Arabów od innych ludów.Kawa, czeki, obiady z trzech dań.. Rozpowszechnienie cyfr "arabskich" 3.. Sami również ponieśli duże zasługi dla rozwoju kultury materialnej jak i .%_TITLE_% Proszę o szybką pomoc!. proszę najszybciej jak się da Z góry dziękuje :) 1 Zobacz odpowiedź 0101awa 0101awa Odpowiedź: Arabowie upowszechnili cyfry zwane arabskimi (wymyślone przez starożytnych Hindusów), było to to ich największe osiągnięcie, ponieważ są .Arabowie mieli wiele osiągnięć w kulturze.. Lekarze arabscy wprowadzili także innowacje w szpitalachMuzułmanin ma pięć obowiązków, zwanych pięcioma filarami islamu (Arkan ad-din, Arkan-al-Islam).Są one traktowane bardzo poważnie przez wyznawców głównego nurtu tej religii (sunnitów, szyitów i charydżytów), natomiast wiele ugrupowań religijnych pochodzenia szyickiego (np.alewici czy alawici) uważa je tylko za zalecenia, symbole i niekoniecznie się do nich stosuje.Rzym, stolica cesarstwa rzymskiego, w I wieku n.e. był największym miastem na świecie.Swoją wielkością i wspaniałymi budowlami wprawiał w podziw odwiedzających..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt