Bilbo baggins jako przyjaciel

Pobierz

Poleca: 69/100 29.. Jednak ta podróż nie była dla hobbita tak łatwa.. Weźmy chociaż pod uwagę dzielną walkę z niebezpiecznymi pająkami, w której hobbit robił wszystko, co w jego mocy, aby tylko uratować przyjaciół.. W miarę upływu czasu staje się coraz bardziej samodzielny i bystrzejszy.Podsumowując, Bilbo Baggins to bohater dynamiczny, odznaczający się przede wszystkim umiejętnością przystosowania do każdych warunków.. Podczas spotkania z Gollumem nie zawodziła go pamięć, a także inteligencja.. Mieszkał on we wspaniałej norze, odziedziczonej po swoich rodzicach.. Hobbit "miał poczciwe, czułe serce.. Ta wyprawa pozwoliła Bagginsowi poznać swoje prawdziwe możliwości.Bil­bo za­czął szu­kać swo­ich przy­ja­ciół, któ­rzy po dro­dze gdzieś się zgu­bi­li.. Na początku podróży Bilbo był spokojny i beztroski.. Zawsze był hojny i pogodnie nastawiony do otoczenia.. Nie lubił niczego zostawiać na później.Potrafił radzić sobie w trudnych sytuacjach i był gotów oddać życie za przyjaciół, jak w chwili, gdy uwalniał krasnoludy z sieci pająków.. Niziołek odznaczał się także dużą mądrością i pomysłowością.Taką niespodziankę zawierał w sobie poukładany i stateczny Bilbo i w taką okazał się być również wyposażony mój przyjaciel, który, o czym była mowa, wydawał się niemniej zrównoważony niż hobbit.. Odznaczył się wieloma pozytywnymi cechami podczas wyprawy..

Bilbo dał się poznać jako wspaniały przyjaciel.

Nigdy nie zawiódł ich i z czasem to oni przekonali się o jego .. Mimo trudów wyprawy nie tracił nadziei i pogody ducha.. Ze spokojnej istotki stał się wyjątkowym bohaterem, w pełni tego słowa znaczeniu.. Nie miał też ochoty na żadne przygody.. Thorina i Bilbo paradoksalnie więcej łączy niż dzieli.Poznał także przyjaciół: elfów, krasnoludów, i Gandalfa.. Palił fajkę, był sympatyczny i gościnny.. Bilbo Baggins dowodzi jej ratując współtowarzyszy z pajęczych sieci, a także uwalniając ich z lochów Króla Elfów i dzięki fortelowi przewożąc w beczkach do Miasta nad Jeziorem.. Nie miał też ochoty na jakiekolwiek przygody.. Spis treści 1 Biografia 1.1 Przed wędrówkąBilbo Baggins - cechy charakteru Bilbo Baggins przykładał wielką uwagę do porządku i czystości.. Postępował rozsądnie i jak najlepiej dla kompanów.To czarodziej Gandalf podstępnie sprawił, że Bilbo trafił do kompanii krasnoludów.. Goście, których uwielbiał podejmować, zawsze byli zachwyceni ładem panującym w jego norze.Nie przywiązywał wielkiej wagi do bogactwa, choć był bogaty.. Lubił zaszywać się w swoim domku, palił wtedy fajkę i oddawał się przemyśleniom o jego doczesnym życiu.. Lubił się także śmiać grubym basowym głosem.. Jeśli już o nich mowa, to byli oni dość różni: Matka - Belladonna Tuk - była osobą odrobinę dziwaczną, zaś jego ojciec - Bungo Baggins - zupełnie inny od swej […]Register Now..

Wyprawa zasadniczo zmieniła zacnego Bilba.Miły, przyjacielski.

Był bardzo podobny do swojego solidnego i spokojnego ojca.. Przyjaźnią i zaufaniem obdarza także hobbita czarnoksiężnik Gandalf.Bilbo Baggins - cechy charakteru.. Często był podporą całej drużyny i zwykle ratował towarzyszy z opresji.. Wymyślał poematy.. Wielokrotnie ratował przyjaciół z opresji, dzięki swojej inteligencji i pomysłowości.. Sądzę, iż każdy, kto jest taki jak Hobbit na początku wyprawy, powinien się zmienić i stać się jak Bilbo na końcu podróży.Bilbo Baggins był hobbitem - stworzeniem podobnym do człowieka, mniejszym od krasnoluda, lecz większym od liliputa.. Nie opuścił ich nawet wówczas, gdy spotkał się z ich strony z nieprzyjemnościami.. Z równym zaangażowaniem dbał o wygląd swojego domku, jak i własny, o czym mogły świadczyć chociażby zawsze porządnie wyszczotkowane włosy palców u stóp.. W wieku 99 lat, usynowił Froda zarazem bratecznym bratem (w skrócie Frodo nazywał Bilba wujem)..

Był przyjacielem czarodzieja Gandalfa, a później kilkunastu krasnoludów, elfów i ludzi.

Już pierwszego dnia Bilbo zjednał sobie towarzyszy i stworzył przyjemną atmosferę.. To potomek znamienitego rodu, syn zamożnych rodziców Belladonny Tuk i Bungo Bagginsa, sam także posiada znaczny majątek, jest właścicielem odziedziczonej po rodzicach wspaniałej nory.. Długi czas upłynął, nim po tych zdarzeniach odzyskał humor na tyle, by znów zdobyć się na jakiś żart".. Na początku podróży Bilbo był spokojny i beztroski.. To on uwolnił krasnoludów z pajęczych sieci, to on wyciągnął ich z lochów leśnych elfów, to on skradł kluczyk do skarbca trolli, to także jemu zawdzięczali fakt, iż udało im .". Bagginsowie żyli w okolicy Pagórka od niepamiętnych czasów i cieszyli się powszechnym szacunkiem nie tylko dlatego, że prawie wszyscy byli bogaci, lecz także dlatego, że nigdy nie miewali przygód i nie sprawiali niespodzianek: każdy z góry wiedział, co Baggins powie o tej czy innej sprawie, tak że nie potrzebował go trudzić zadawaniem pytań".Baggins wykazał się nie tylko odwagą, ale również rozwagą i mądrością.. Gandalf miał w tym swój cel: chciał wygonić Bilba z domu, bo wiedział, że mimo iż jest on hobbitem, to ma duszę poszukiwacza przygód.Bilbo Baggins prowadził wygodne życie w swej przestronnej, zaopatrzonej w kilka spiżarni życie..

Przed śmiercią godzi się z Bilbo, przepraszając za swoje zachowanie i nazywając najlepszym przyjacielem.

Postawa Bilba w stosunku do przyjaciół-krasnoludów, którzy nie zawsze byli fair wobec niego.. Wyrusza z Bag End jako przywiązany do swojej nory domator, a powraca jako żądny przygód i dzielny podróżnik.. Wmówił im, że hobbit jest odważny i jest bardzo zdolnym włamywaczem, a taki może im się przydać podczas wyprawy.. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem wydanej w 1937 r. Jest także jednym z bohaterów Władcy Pierścieni i pojawia się w innych utworach pióra Tolkiena.Głów­nym i ty­tu­ło­wym bo­ha­te­rem po­wie­ści "Hob­bit, czy­li tam i z po­wro­tem" J. R. R. Tol­kie­na jest Bilbo Baggins.. Dowiódł tego, kiedy w imię pokoju wolał uchodzić za zdrajcę.. Oddając Bardowi Arcyklejnot wiedział, że narazi się Thorinowi, ale zależało mu na tym, by nie doszło do walki, w której śmierć mogli ponieść jego przyjaciele.. Był rzetelny i dokładny.. Bohater wielokrotnie wykazywał się sprytem i pomysłowością, nie raz wybawiając kompanów z opresji.. Czuje się w niej wyśmienicie i nie lubi jej opuszczać mówiąc "to .Dopiero to wydarzenie udowodniło, jak wartościowym hobbitem jest Bilbo.. W jednym z nich jest wspomniana kraina Aerie .. Baggins nie przechodzi obojętnie wobec tego gestu pojednania i płacząc, żegna się z kompanem.. Po śmierci Thorina Bilbo płakał tak mocno, że oczy mu zapuchły, a głos zachrypł.. Szedł przez las pe­łen pa­ją­ków.. Do głowy przychodziło mu wiele pomysłów, np. wymyślił sposób ucieczki od Leśnych Elfów.. Chciałbym go poznać i móc wyruszyć z nim na wyprawę pełną przygód.Bilbo Baggins Bilbo Baggins - fikcyjna postać, główny bohater powieści J.R.R.. Mimo chwil słabości ogólnie był bardzo dzielny.. Nie miał zatem nieprzyjaciół ani wrogów.. Ciągle wspominał swoją norkę, gdzie mógł w spokoju palić fajkę, narzekał na brak wygód i jedzenia.Nie przywiązywał wielkiej wagi do bogactwa, choć był bogaty.. Myślę, że umielibyśmy się zaprzyjaźnić, gdyż mamy kilka wspólnych cech.. Obydwoje raźno stawiamy czoło przeciwnościom losu, gdyż te nie załamują nas.. Moim zdaniem, Bilbo Baggins był ciekawym bohaterem.. Jest on przed­sta­wi­cie­lem ple­mie­nia hob­bi­tów i po­sta­cią, któ­rą ode­gra­ła naj­waż­niej­szą rolę w od­zy­ski­wa­niu skar­bu kra­sno­lu­dów.. Podobnie jak inne hobbity Bilbo był niższy od krasnoluda i w przeciwieństwie do nich .Bilbo stał się bardziej samodzielny i bystrzejszy.. Swoją (jak na Hobbita) postawą wzbudzał uznanie wszystkich, nawet wrogów.. Nie chcąc po­now­nie się z nimi spo­tkać, za­ło­żył skra­dzio­ny Gollumowi pier­ścień, czy­nią­cy go nie­wi­dzial­nym.. Mnie i Bilba cechuje konsekwencja w działaniu.Bilbo Baggins jest hobbitem.. Szedł naj­ci­szej, jak tyl­ko po­tra­fił.Między innymi była to duża odwaga oraz spryt, którym się odznaczył, kiedy pokonał pająki i uwolnił swoich przyjaciół z pułapki.. Nie miał zatem nieprzyjaciół ani wrogów.. Pokazał wtedy swój spryt, umiejętnie używając pierścienia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt