Ciekawe strony na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Pobierz

Na czym właściwie polegają?. Zawsze też możecie skorzystać z bardzo ciekawych stron, które uczą i bawią, są też miłym sposobem na spędzanie czasu.. Zachęcam Was do wykonywania na bieżąco ćwiczeń w czytaniu, pisaniu i liczeniu.. Tworzenie opowiadania Koło fortuny.. Zadania i ćwiczenia do pobrania poniżej.. Usprawnianie i stymulowanie tych funkcji wzmocni dalszy rozwój ucznia.Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - klasa VIII - Weronika Orzechowska Tagi: Zajęcia korekcyjno kompensacyjne klasa VIII Weronika Orzechowska Wtorek, 09.06-23.06.2020 r., Piątek, 19.06.2020 r.Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki.. Ogólny plan zajęć korekcyjno - kompensacyjnych oraz program jednostkowych zajęć dla ucznia z dysleksją .. ukazywać mocne strony dziecka.. Postarajcie się wykonać je najlepiej jak potraficie.. Zagraj w dowolną grę planszową z członkiem rodziny.. wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne/ W każdy poniedziałek i środę pojawiają się nowe zestawy ćwiczeń i zabaw .Proponuję również zabawy muzyczne z Panią Nutką.Bezpieczni w sieci Strona Główna » Karty pracy do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych Karty pracy do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych Ćwiczenie 1 Ćwiczenie 2 Ćwiczenie 3 Ćwiczenie 4 Ćwiczenie 5 Ćwiczenie 6 Ćwiczenie 7 Ćwiczenie 8 Ćwiczenie 9 Gorąco polecamy uczniom naukę i zabawę z wykorzystaniem poniższych stron: Klasy I-IIIZabawy ruchowe ("Idź prosto, zatrzymaj się, dwa kroki w lewo, jeden krok w tył, trzy kroki w prawo…")..

Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Rozwijanie analizy i syntezy wzrokowej,Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne dla klas I-VI.. Pozdrawiam serdecznie .stukanie czubkami palców (gra na fortepianie, rytmy, idzie mrówka, deszcz itp.), nawlekanie korali , guzików, wydzieranki (gazety, lignina, karton itp.), dokańczanie rysunków, odrysowanie od szablonu, ilustrowanie (ruchem, patykiem itp.) na papierze linii pionowych, poziomych np. płotka, drabinki, deszczu itp.,Konspekt zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w przedszkolu.. Cele psychoterapeutyczne: Ćwiczenie percepcji słuchowej poprzez rozwijanie mowy i wzbogacanie słownictwa dziecka.. Wymyśl 10 zwrotów potocznych zawierających słowo "ciało".. Ostatnia aktualizacja 29.05.2020Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, M. Springer Przedszkole-wczesne wspomaganie Sebastian Milewczyk Zapraszam na wspólną ,kreatywną zabawę z dzieckiem.Proszę korzystać z materiałów zawartych na stronie: .. Pomyśl szybko.. Rzucanie do celu.domino wyrazowe - dobieranie na zasadzie identyczności, dobieranie parami wyrazów do obrazków, układanie wyrazów z liter - dopasowywanie wyrazów do obrazków, układanie wyrazów z sylab - dopasowanie wyrazów do obrazków.. Wymyśl 10 zwrotów potocznych zawierających słowo "ząb"..

Uwaga uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne!

Ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej i zdolności grafomotorycznych Zabawy ze skakanką, ćwiczenia na równoważni, ćwiczenia marszu, biegu.. Zapamiętaj następujące wyrazy korzystając z metody wizualizacji i skojarzeń.. Przesłano: 2010-01-19.. W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, informuję, że w zakładce zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020r.. Uwaga uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne!. będę zamieszczać propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, które uczestniczą w takich zajęciach w obecnym roku szkolnym.. Zabawy z piłką, balonem, woreczkami.. Zadania terapeuty pedagogicznego określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkachZajęcia reedukacyjne (terapia pedagogiczna, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne) kierowane są do dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce tj. dysleksją rozwojową (dysleksją, dysgrafią, dysortografią) z klas IV - VI, posiadających opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz dzieci z grupy ryzyka dysleksji z klas II - III..

2) Można wydrukować strony z literami i ćwiczyć pisanie po śladzie.

Tymczasem są skierowane do innej grupy docelowej.. Temat: "W świecie bajki" - zabawy rozwijające mowę, percepcję wzrokową oraz pamięć słuchową.. W razie pytań, wątpliwości można pisać na adres .. Zachęcam Was do wykonywania na bieżąco ćwiczeń w zeszytach Ortograffiti.. OGÓLNY PLAN ZAJĘĆ KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNYCH Cele główne zajęć korekcyjno .-Indywidualny program terapii - tu wpisujemy najważniejsze sfery, które będziecie korygować i kompensować w oparciu o opinię PPP - ważne, trzeba wpisać choć jedną stronę mocną dziecka, bo to związane z kompensowaniem (ogólnie, bo mało miejsca w dzienniku) -Analiza postępów, wnioski, zalecenia piszecie pod koniec roku szkolnegoGłówny cel zajęć korekcyjno-kompensacyjnych to pomoc dziecku w przezwyciężaniu trudności i umożliwienie prawidłowego funkcjonowania w zespole klasowym oraz osiąganie pozytywnych wyników szkolnych.. Masz na to 1 minutę.. ZAJĘCIA KOREKCYJNO- KOMPENSACYJNE DLA KLAS V- VIII Ułóż puzzle jakie masz w domu.Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne; Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne; Ciekawostki psychologiczneMateriały do pracy: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne..

Zajęcia obejmują ćwiczenia funkcji percepcyjno ...Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne zdalnieP Koło fortuny.

Wchodzimy na stronę, drukujemy, wypełniamy, ćwiczymy.. wg Dorotawoj85.Obserwujesz to wyszukiwanie.. Mają za zadanie pomóc dziecku w przezwyciężeniu kłopotów w opanowaniu konkretnych umiejętności i przyswojeniu danej wiedzy.. bałwan; gwiazdka; lalka; piłka; ołówek; butelkaZajęcia korekcyjno-kompensacyjne w naszej szkole prowadzą terapeutki pedagogiczne - Hanna Szpecht i Monika Kołosowska-Lorenc.. korekcyjno - kompensacyjne - kl. III, IV, V, VI, VIII - 19.. Korzystajcie z edukacyjnych stron internetowych, na których będziecie mogli znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń doskonalących i .Dni 24-26 maja 2022 r. (wtorek, środa, czwartek) są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 1-7 z powodu odbywającego się w szkolZajęcia korekcyjno-kompensacyjne zdalne nauczanie Bardzo proszę uczniów którzy uczęszczają na zajecia korekcyjne o zapoznanie się z propozycjami ćwiczeń zdalnych i w miarę możliwości wykonywanie ich z pomocą rodziców.. Wejdź na stronę zoo mat i rozwiązuj sudoku obrazkowe.. Powodzenia!. W środku m.in. nadawanie tytułów obrazkom; rozwijanie treści zapisanych zdań; odszukiwanie i zapisywanie zaszyfrowanych wyrazów; odszukiwanie wyrazów, w które wkradły się błędyPropozycje ćwiczeń z zajęć korekcyjno - kompensacyjnych.. Proponuję rozwiązywać krzyżówki, wykreślanki, rebusy itp.Zabawy ze skakanką, ćwiczenia równoważne np. chodzenie stopa za stopą po tasiemce ułożonej na podłodze lub po brzegu dywanu; skoki pajaca; Zabawy z piłką, balonem - podrzucanie, łapanie; Rzucanie do celu np.: piłką, kulkami z gazety; Budowanie i przenoszenie piramidek klocków tak, by się nie rozsypały17 ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE ZAJĘCIA KOREKCYJNO- KOMPENSACYJNE DLA KLAS I-IV Ułóż dowolnej ilości puzzle jako ćwiczenie wzrokowo- ruchowe.. 1) Zaznacz obrazki, których nazwy zaczynają się na podaną literę.. Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo .. Dział: Terapia pedagogiczna.. Na zakończenie zajęć korekcyjno - kompensacyjnych ,proponuję zajrzeć na stronę: Proszę pamiętać, aby podczas wakacji również dbać o pamięć i ćwiczyć umysł.. Szczegóły Opublikowano: czwartek, 26, marzec 2020 15:33 Odsłony: 2989 Dzień dobry, W załączniku znajdują się materiały dla poszczególnych klas do zdalnych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.. Fot.Jeśli nie wyrażasz na to zgody, .. Mordarka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt