Nową podstawa programowa katechezy

Pobierz

Posłuży ona do opracowania szczegółowych programów nauczania religii w szkole.Oficjalna witryna Archidiecezji Wrocławskiej.. Chodzi m.in. o większy nacisk na przekazanie konkretnej wiedzy religijnej - ujawnił w rozmowie z KAI członek Komisji ks. prof. Piotr Tomasik.. NOWE WYDANIE Author: Konferencja Episkopatu Polski Created Date: 20100510144955ZNowa podstawa programowa dla liceum, technikum i branżowej szkoły II stopnia Data: 31.01.2018 Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska podpisała 30 stycznia 2018 roku rozporządzenie w sprawie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum oraz dwuletniej branżowej szkoły II stopnia.Oficjalna witryna Archidiecezji Wrocławskiej.. Chodzi m.in. o większy nacisk na przekazanie konkretnej wiedzy religijnej - ujawnił w rozmowie z KAI członek Komisji ks. prof. Piotr Tomasik.Prace nad nową podstawą programową katechezy rozpoczęła dziś Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.. Dokument przyjęto dziś na trwającym w Janowie Podlaskim zebraniu plenarnym KEP.. - Zatwierdzona podstawa jest treściowo skorelowana z tym, co proponuje dzisiaj polska szkoła - podkreśla przewodniczący Komisji Wychowania .Title: PODSTAWA PROGRAMOWA KATECHEZY Kościoła Katolickiego w Polsce.. Posłuży ona do opracowania szczegółowych programów nauczania religii w szkole..

... Nowa podstawa programowa katechezy nawiązuje do podstawy programowej ...1.

Mamy nową Podstawę Programową Katechezy .. Od roku 2001 jest to już trzecia Podstawa Programowa Katechezy (2001, 2010, 2018).. Pociągnie to za sobą nie tylko wymianę podręczników, ale też zmiany w przygotowaniu do I komunii.obowiązywania "Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce" i programów nauczania religii oraz oceny podręczników wraz ze zmianami wprowadzonymi w dniu 5 grudnia 2018 roku Nowa podstawa programowa i program zaczną obowiązywać: W kolejnych latach: Rok szkolny 2021/2022 •II i VI SP i II PP Rok szkolny 2022/2023Podstawa Programowa Katechezy wraz z nowym programem nauczania religii wejdzie w życie 1 września 2019 roku.. Chodzi m.in. o większy nacisk na przekazanie konkretnej wiedzy religijnej - ujawnił w rozmowie z KAI członek Komisji ks. prof. Piotr Tomasik.Obrady dotyczyły m.in. obecnej reformy szkolnej tzn. dostosowania do jej wymogów dotychczasowych programów Nowa podstawa programowa - większy nacisk na przekazanie wiedzy religijnej Ks. prof. P. Tomasik: Chcemy, żeby liceum opuszczał absolwent, który wie w co Kościół wierzy i czym żyje" "Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce" z dnia 9 czerwca 2018 roku obowiązuje w tych placówkach, w których stosuje się programy i podręczniki zatwierdzone na jej podstawie, z zastrzeżeniem ust..

Nowa Podstawa Programowa w katecheziePolscy biskupi zatwierdzili nową podstawę programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce.

Konferencja Episkopatu Polski podczas 379.. Zamieszczamy również do pobrania listę obowiązujących w nowym roku szkolnym podręczników.Nowa podstawa programowa katechezy nawiązuje do podstawy programowej ogólnej, przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z ubiegłorocznymi zmianami systemu oświaty w Polsce.. Została wydana przez Edycję Świętego Pawła.. To dokument, który z jednej strony uwzględnia nowy system edukacji szkolnej, a z drugiej bierze pod uwagę proces przemian społecznych zachodzących .Prace nad nową podstawą programową katechezy rozpoczęła 14 lutego Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt