Scenariusz lekcji polskiego liceum

Pobierz

Antyk grecki, rzymski lub judeo-chrześcijański.. Średniowiecze.. Siedlce Piastowie od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego.. W razie trudności, można uczniom pomóc, podpowiadając określenia, których wykorzystanie.Scenariusz lekcji w klasie IIIg (Zakład Doskonalenia Zawodowego w łodzi z siedzibą w Opocznie) Opracowała: Izabela Kowalczyk.. Filozofia końca wieku Temat 46.. Sprawdzian z historii Sylwia Gołas.. Wykonam testy o literaturze antyku, mitach i Biblii.Czas trwania lekcji: 90 minut (2 godz. lekcyjne) Przebieg lekcji: 1.. Praca samodzielna uczniów - udzielanie odpowiedzi na pytania zawarte w Karcie Pracy.. Cele lekcji: Poznawcze Przedstawienie wybranych faktów z twórczości i życiorysu Juliusza Słowackiego;Scenariusz lekcji języka polskiego str. 1 Scenariusz lekcji języka polskiego Opracowanie: Natalia Kin Klasa III liceum, zakres podstawowy Lekcja przeprowadzona została z elementami CLIL, metody, której wykorzystanie obserwowałam na job shadowing w Moletai na Litwie i którą wykorzystałam w nietypowy sposób na lekcji języka ojczystego.Konspekt lekcji z języka polskiego dla klasy I liceum: "Pochodzenie języka polskiego".. Bomb(k)owe zadanie na podsumowanie lektury "Kamienie na szaniec" 60.. Prezentacja wyników pracy - udzielanie odpowiedzi na zadane pytania.. Temat: Czy nam postawią […] nad grobem krzyż… charakterystyka pokolenia Kolumbów w poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Czas trwania zajęć: 1 godzina lekcyjna..

Scenariusz lekcji języka polskiego dla I klasy liceum.

Cele operacyjne:SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE TRZECIEJ LICEUM.. Uczniowie siedzą w kręgu - prowadząca czyta wolno wiersz Tadeusza RóżewiczaSpec.. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w Allegro .Część I - utrwalamy treść lektur poprzez współpracę, wypowiadamy się pełnym zdaniem.. Czas realizacji tematu: 45 min.. Każdy uczeń w zespoleProfesor.pl - publikacje nauczycieli, awans zawodowy, scenariusze lekcji, wypracowania, testy, konspekty, korepetycje, matura, nauczyciele Katalog Iwona Pazdan Język polski, Konspekty Konspekt lekcji języka polskiego w klasie I liceum ogólnokształcącego na temat: Na czym polega uniwersalna wymowa przypowieści ewangelicznych?Scenariusze lekcji - Ośrodek Rozwoju Edukacji 1 kwietnia 2015 Scenariusze lekcji Wykorzystanie Naszego Elementarza i Poradnika metodycznego Klasa I od 1 września 2014 Neurodydaktyka - 6latek i później Prawo autorskie a otwarte zasoby edukacyjne Sytuacje trudne w pracy nauczyciela Przykładowy scenariusz zajęć 1 Przykładowy scenariusz zajęć 2SCENARIUSZ LEKCJI EUROPEJSKIEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO dla kl. III Liceum Ogólnokształcącego Temat: O europejskich wartościach w poezji Zbigniewa Herberta (Przesłanie Pana Cogito).. Bydgoszcz Test wielokrotnego wyboru - urządzenia wagowe Wioletta Pieńkowska..

Konspekty lekcji języka polskiego ze średniowiecza.

Mielec Sprawdzian z wos - Prawa człowieka, kl 2 LO Sylwia Gołas.. Temat #1: Podróże Skawińskiego - analiza treści noweli.. Podsumowanie wyników pracy.. 2008-04-09 22:45:43 konto usunięte Miron Białoszewski, konspekt, 0 Komentarzy.. Rozdanie kart pracy (vide: załącznik).. Temat: Jak Juliusz Słowacki listy pisał, czyli kartka z dziejów epistolografii romantycznej.. Załóż konto i korzystaj z materiałów!Język polski (listopad 2020 r.) Temat 17.. Możesz wykorzystać prezentację.. Młoda Polska - sztuka Temat 47.. Przygotowanie zadania: Do szklanego naczynia wkładamy "jajka-niespodzianki", w których zamknięte są pytania do treści lektury.. Temat #3: O emigracji i emigrantach w kontekście "Latarnika".Scenariusz lekcji języka polskiego Anna Ligman.. Ruletka to ciekawy sposób na rozgrzewkę podczas lekcji języka polskiego poświęconej "Balladynie" 61.Konspekt lekcji języka polskiego w LO, Miron Białoszewski notatki.. Zadanie domowe: Przedstaw, w formie tabelki, kryzys światopoglądowy J. Kochanowskiego za pomocą odpowiednio dobranych.Podanie tematu lekcji i celów lekcji..

Temat lekcji: Tadeusz Różewicz- Przepaść.

Powtórzenie - Biblia i literatura antyku.. Wraz z Małym Księciem uczymy się jak żyć 59.. Wzbogacenie zasobu leksykalnego języka i poprawnego posługiwania się nim.. Uzyskam wiedzę o nieprzemijalnych postawach ludzkich, uniwersalnych wartościach i aktualnych motywach w Biblii i w literaturze antyku.. Cele ogólne: Kształcenie umiejętności pracy z tekstem.. Konspekt lekcji języka polskiego, LO 310 osób zadowolonych z pobrania ocena: 4.0, 310.. Uczniowie indywidualnie odczytują wiersz Józefa Czechowicza Przemiany i wykonują ćwiczenia (KARTA PRACY 1.). (1godz.). Zadanie - Wynotuj do zeszytu wszystkie zawody Skawińskiego, następnie sprawdź je zgodnie z mapą .. Mielec Karta pracy - ubezpieczenia społeczne Wioletta Pieńkowska.E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.Dec 4, 2020Lekcje zdalne z języka polskiego.. Temat lekcji: Korposzczur na ołpenspejsie, czyli wpływy języka angielskiego w języku polskim.. Scenariusz lekcji do tekstów z książki Romana Mazurkiewicza Starożytność-średniowiecze.. Cele lekcji: poziom wiadomości: - uczeń wie, czym jest język i do czego służy; - uczeń zna fragment Biblii dotyczący budowania wieży Babel; - uczeń zna rodowód polszczyzny; - uczeń zna rodziny i grupy językowe wywodzące się z .Scenariusz lekcji języka polskiego w klasie I liceum 1..

Scenariusze zajęć z języka polskiego na temat renesansu, czyli odrodzenia.

Oświecenie.Język polski (luty 2021 r.) Temat 41.. Temat #2: Geneza "Latarnika" H.Sienkiewicza.. W każdym jajku jest jedno.. Antologia Ewa Chuchro Bóg i demon, odkupiciel i szatan - o wieloznaczności Prometeusza.Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby.. Czas trwania zajęć: 45 minut Cel ogólny: Poznanie twórczości Zbigniewa Herberta.Cykl lekcji o "Latarniku".. Znajdziecie tu materiały przygotowane przeze mnie, ale .Język polski Liceum i technikum Materiały dla edukatorów Nowa podstawa programowa - język polski Arkusze maturalne - dla poziomu podstawowego .. Pytania w jajkach nie powtarzają się.. nauczycielska.. Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku.. Cele: Uczeń: zna i stosuje terminy: zapożyczenia, anglicyzmy, rozumie, co powoduje nadużywanie zapożyczeń w języku polskim, odróżnia zapożyczenia od wyrazów rodzimych,Adresowany do polonistów poradnik "Twórcze lekcje języka polskiego w szkole ponadpodstawowej" jest próbą wskazania, jakie miejsce zajmuje twórczość w nowej podstawie programowej języka polskiego dla czteroletniego liceum i pięcioletniego technikum oraz jak w świetle podstawy programowej i pedagogiki twórczości kształtować postawę twórczą uczniów.Uniwersytet Dzieci w Klasie oferuje gotowe, bezpłatne scenariusze lekcji i projekty edukacyjne z różnych dziedzin nauki.. Przytoczenie przez nauczyciela słów S. Grzeszczuka zaczerpniętych z jego opracowania pt. "Treny" J. Kochanowskiego.. Antyk i Biblia.. "Zbrodnia i kara" - próba oceny bohatera Temat 43.. Zacznij od przypomnienia najważniejszych cech interpretacji.. Uczniowie dzielą się na zespoły czteroosobowe.. Część właściwa: Na pierwszej lekcji .Znakujemy informacje o lekturze "Dywizjon 303", czyli hasztag na lekcji języka polskiego 58.. "Zbrodnia i kara" - przeklęte problemy Temat 42.. Scenariusz lekcji języka polskiego Klasa: druga liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym programem języka polskiego 1.. Jarosław Kacorzyk..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt