Czy można przewozić rower w autobusie

Pobierz

4.W autobusie lub niskopodłogowym tramwaju miejscem gdzie można ustawić rower na czas przejazdu, jest miejsce zastrzeżone dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.. Ponadto niektóre autobusy jeżdżące w miejsca uchodzące za rekreacyjne (na przykład Lasek Wolski) wyposażone są sezonowo w zewnętrzne bagażniki do przewożenia rowerów.We Wrocławiu przewożenie rowerów autobusami i tramwajami MPK jest możliwe, pod warunkiem, że rower nie zasłoni widoczności kierowcy pojazdu, nie będzie utrudnieniem dla innych pasażerów (na przykład nie zabrudzi im ubrania), jak również nie będzie blokował przejścia.2 days agoZarezerwuj podróż bez dodawania roweru podczas procesu rezerwacji.. Sprawę zgłosiliśmy do ZKM-u z prośbą o wyjaśnienie.Czasem w lokalnych mediach są opisywane sytuacje, gdy kierowcy autobusów i tramwajów nie wpuszczają rowerów do środka, ale są one rzadkie i raczej można je uznać za wyjątek od reguły.. W przypadku gdy rowerzysta chce przewieźć rower metrem, powinien on zrobić to w pierwszym lub w ostatnim wagonie.Teoretycznie z rowerem można wsiąść do autobusu, pod warunkiem, że jest wolne miejsce.. Zamiast tego zarezerwuj swój składany rower jako "bagaż specjalny": Podczas rezerwacji.. Rower musisz prawidłowo zabezpieczyć.. Zupełnie inną kwestią jest przewożenie roweru w autobusach obsługiwanych przez prywatnych przewoźników..

1 pkt 3 i 4".Czy można przewozić rower w pojazdach komunikacji miejskiej?

Dodatkowo, aby przewozić rower w tramwajach i autobusach, trzeba mieć bilet ulgowy (1,50 zł).. Polacy pokochali jazdę na rowerze.Sep 22, 2021Według przepisów ZTM do przewozu rowerów są specjalnie oznaczone autobusy, a przewóz rowerów jest dozwolony tylko jeżeli są miejsca, bowiem pierwszeństwo mają pasażerowie.. Czy wymagany jest wykup dodatkowego miejsca ze względu na gabaryty roweru?. Osoby te mają pierwszeństwo, więc jeżeli chcą wejść do .W autobusach i tramwajach ZTM w Gdańsku rower można przewozić tylko w pojazdach niskopodłogowych z z odpowiednim oznakowaniem.. Rower możesz przewozić tylko w pojazdach odpowiednio oznakowanych piktogramem umieszczonym przy drzwiach wejściowych.. Dzwoniąc do naszego działu obsługi klienta najwcześniej 48 godzin przed wyjazdem.. Czasem chcemy z naszym sprzętem przemieścić się kawałek .przepisy regulujące możliwość przewozu roweru w autobusie dotyczą również innych pojazdów transportu miejskiego (tramwaj, skm, metro …) osoba przewożąca rower ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne straty spowodowane jego niewłaściwym transportem podczas przewożenia roweru musimy zachować szczególną ostrożnośćCzyli można.. Należy też pamiętać, że miejsce to przeznaczone jest w pierwszej kolejności dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i dla wózków dziecięcych.Rowery można przewozić pojazdami komunikacji miejskiej w określonych przypadkach..

Może to zrobić nawet jeśli w autobusie są wieszaki na rower.

Może to mieć miejsce, kiedy warunki pogodowe nagle i .W okolicznościach przewozu roweru w pojazdach komunikacji zbiorowej w Trójmieście często dochodzi do sytuacji spornych, których rozstrzygnięcie nierzadko jest uznaniowe.. Dodam, że sprzętu nie chce przewozić w bagażniku autobusu po którym by mi się rower obijał.. O jednym z takich przypadków, tym razem w Gdańsku, napisał do nas nasz czytelnik: - Byliśmy w autobusie sami, tj. dwa rowery i dwóch rowerzystów - relacjonuje pan .Jul 16, 2021 Tak, jeżeli jest wolne miejsce.. Jeżeli zaś będzie chciało się jechać o 8 rano ruchliwą trasą, może się nie zgodzić, przewidując duży ścisk w pojeździe.Jul 6, 2021Jul 8, 2021Jul 2, 2021Oct 14, 2021Jakie to warunki?. Ten problem pojawia się każdego roku, kiedy tylko pogoda pozwala wybrać się na wycieczkę.. Ta zasada ma też zastosowanie w sytuacji, gdy do autobusu wsiądzie ktoś z wózkiem dla dzieci.Apr 25, 2022Oczywiście wszystko zależy od kierowcy pojazdu.. - Rower nie może utrudniać przejścia - Nie powinien narażać na szkodę innych pasażerów (np. na ubrudzenie) - Nie może też zasłaniać widoczności kierowcy.. Najczęściej są to niewielkie busy, kursujące nie tylko po mieście, ale także poza jego granice..

W środku pasażer powinien też odpowiednio zabezpieczyć rower.

Jak poinformował nas Tomasz Kunert, Kierownik Działu Prasowego ZTM, mówi o tym §12 przepisów porządkowych: "Pasażer może przewozić w pojazdach rower, jeżeli istnieje możliwość umieszczenia roweru w stojaku lub w miejscu o którym mowa w § 8 ust.. Są jednak pewne warunki.. Przede wszystkim pasażer przewożący rower w miejscu dla wózków inwalidzkich musi ustąpić miejsca, jeśli pojawi się osoba poruszająca się na takim wózku.. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z regulaminem przewozów, w pojazdach wydzielone są miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla wózków dziecięcych.. W tym przypadku należy sprawdzić, czy konkretny pojazd posiada bagażnik rowerowy.Czy można przewozić rower autobusem?. W autobusie i tramwaju ustawiasz rower tylko w miejscu wyznaczonym i oznakowanym piktogramem.. (Niestety, nie możemy zagwarantować miejsca na Twój rower z powodu ograniczonej pojemności).Rower traktowany jest jako bagaż, więc przewozić go można bezpłatnie, ale.Ktoś kiedyś przewoził rower w autobusie?. Do takiego pojazdu należy wchodzić drugimi drzwiami.. Mam nadzieję, że trafiłem z miejscem ulokowania tego tematu:) pozdrawiamStarajmy się pamiętać o tym, że rower możemy przewozić autobusem, tramwajem, metrem lub kolejką SKM tylko w szczególnych przypadkach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt