Kontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego

Pobierz

Dokumentowanie realizowanego nadzoru nad jednostkami organizacyjnymi.. Zapewnia profesjonalną realizację zamówień dla bibliotek, firm i instytucji z możliwością dostarczenia pod wskazany adres.. Solidarności 83/89 NIP: , tel.. W dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie w prawidłowym i sprawnym działaniu organizacji odgrywają systemy informatyczne.. Autorka przedstawia kontrolę zarządczą jako pojęcie o niezwykle szerokim zasięgu znaczeniowym i dotykającym w praktyce wiele obszarów działalności organizacji.W jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego zapewnienie kontroli zarządczej spoczywa na kierownikach tych jednostek.. Teoretyczne pojmowanie kontroli zarządczej Wielu z nas kontrola zarządcza kojarzy się jedynie z uciążliwym obowiązkiem i dodatkową "papierologią".Funkcjonowanie kontroli zarządczej w jednostkach samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem audytu wewnętrznego Jednostka kontrolująca: Delegatura NIK w Białymstoku lista jednostek uczestniczących w kontroli Nr ewidencyjny: P/10/132/LBI Data publikacji: 2011-12-08 09:31 Dział tematyczny: finanse publiczne Informacja o wynikach kontroliUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Kontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego - zarys problemu Management control in territorial self-government units - outline of the problem Streszczenie: Kontrola zarządcza została zdefiniowana w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finan-b) II poziom - kontrola zarządcza na poziomie Gminy Sorkwity jako jednostki samorządu terytorialnego, wykonywana przez Wójta..

Identyfikacja ryzykaKontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego Szkolenie kończące się certyfikatem RABAT OD ILOŚCI UCZESTNIKÓW Udział już od 192,00 zł/os.

5/5 z 2 ocen Kontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego Numer usługi: 2017/12/18/9313 .Kontrola Zarządcza W Jednostkach Samorządu Terytorialnego Doskonalenie Procedur Kontroli Zarządczej W środowisku Informatycznym Rachunkowości.. Zarejestruj mnie.. Zapewnia profesjonalną realizację zamówień dla bibliotek, firm i instytucji z możliwością dostarczenia pod wskazany adres.. Kontrolę zarządczą w jednostkach sektora finansów publicznych stanowi ogół działań podejmowanych dla zapewnienia realizacji celów i zadań w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy.Kontrola Zarządcza W Jednostkach Samorządu Terytorialnego.. : (22) 822-90-41 .Szkolenie online Kontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego - warsztaty zamknięte z zastosowaniem LEX Kontrola Zarządcza dla grup do 15 i 30 osób Warsztaty kończące się certyfikatem W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia, skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownieKontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego - zarys problemu Management control in territorial self-government units - outline of the problem ..

ustawę obowiązku.W publikacji omówiono problematykę kontroli zarządczej w jednostkach samorządu terytorialnego zarówno z perspektywy monitoringu procesów w niej zachodzących, jak i jej audytu.

Akceptuje płatności bezgotówkowe (przelewy, czeki, karty płatnicze).. 10 Informacja o wynikach kontroli funkcjonowania kontroli zarządczej w jednostkach samorzą-du terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem audytu wewnętrznego, Najwyższa Izba Kontro-li, wrzesień 2011, (3.07.12), zakładka Kontrole, wyniki kontroli NIK.Kontrola Zarządcza w Jednostkach Samorządu Terytorialnego.. Prowadzi także sprzedaż wysyłkową.. Codziennie aktualizowana bogata oferta książek i czasopism - literatura europejska.. pl: dc.abstract.enZaloguj się.. : (22) 850-10-20 : Szukaj: Szybkie wyszukiwanie .Nr 55, poz. 577, z późn.. 3, z uwzględnieniem art. 30a ust.. W świetle ustawy o finansach publicznych (art. 68), kontrolę zarządczą stanowi ogół działań podejmowanych dla zapewnienia realizacji celów i zadań w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy.. KategorieKontrola Zarządcza I Audyt Wewnętrzny W Jednostkach Samorządu Terytorialnego.. Pozostałe mechanizmy kontrolne stosowane w nadzorze.. Kontrola Zarządcza W Jednostkach Samorządu Terytorialnego 02-094 Warszawa, ul. Grójecka 67 NIP: , KRS: , tel.. netto (236,16 zł brutto) Cena regularna: 240,00 ( 295,20 zł brutto) Zgłoś udział Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze Wyślij e-mailemBy jednak jednostka samorządu terytorialnego mogła skorzystać z takiego rozwiązania, niezbędna jest podstawowa wiedza o tym, czym w istocie jest kontrola zarządcza oraz jaki jest jej cel..

Celem publikacji jest przybliżenie podstawowych zagadnień, narzędzi oraz dobrych praktyk, które pomogą kierownikom jednostek samorządu terytorialnego w wypełnieniu nałożonego przez ww.

Kontrola zarządcza jest swoistym rodzajem kontroli, innym niż te, które są "zakorzenione" w świadomości społecznej, w tym wielu urzędników.Książka omawia najistotniejsze zagadnienia kontroli zarządczej w strukturach samorządu terytorialnego, w tym m.in.: cele kontroli zarządczej oraz mierniki poziomu ich osiągnięcia, poziomy funkcjonowania kontroli zarządczej, cele i zadania poszczególnych jednostek administracji samorządowej - ich planowanie oraz wyznaczanie,oddajemy w Państwa ręce siódmy numer Biuletynu poświęconego kontroli zarządczej w jednostkach samorządu terytorialnego (dalej jako jst).. Zapewnia profesjonalną realizację zamówień dla bibliotek, firm i instytucji z możliwością dostarczenia pod wskazany adres.. Ma on na celu zwiększenie prawdopodobieństwa osiągnięcia zaplanowanych priorytetów poprzez monitorowanie i identyfikację niebezpieczeństw.. Kontrola Zarządcza W Jednostkach Samorządu Terytorialnego 00-144 Warszawa, Al.. Kierownictwo i pracownicy jednostekProgram jest przeznaczony dla władz jednostek samorządu terytorialnego, audytorów wewnętrznych oraz kadry kierowniczej wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za realizację zadań w ramach kontroli zarządczej..

Sprawdź kluczowe korzyści, jakie zapewnia użytkownikom LEX Kontrola Zarządcza: Pełny obraz sytuacji w samorządzie i sprawna praca całego urzędustwo Finansowe, Kontrola zarządcza w sektorze publicznym, Aktualności.

zm.), dotyczących kontroli gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego, kontroluje osiągnięcie w poszczególnych jednostkach samorządu terytorialnego wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli, o których mowa w art. 30 ust.. 3. rozwińKontrola zarządcza i audyt wewnętrzny w jednostkach samorządu terytorialnego (Klak Joanna, Luma Agnieszka, Młynarczyk Katarzyna, Szczepankiewicz Elżbieta, Kamela-Sowińska Aldona) Niska cena i szybka wysyłka tylko na Czytam.pl - Sprawdź!. Natomiast celem tej kontroli jest zapewnienie: zgodności działalności z przepisami prawa oraz procedurami wewnętrznymi;Zapraszamy do zapoznania się artykułem na temat kontroli zarządczej w administracji publicznej, a konkretnie w jednostkach samorządu terytorialnego.. Zamówienia można składać przez internet.Nadzór sprawowany w ramach kontroli zarządczej nad jednostkami organizacyjnymi JST: Metody bezpośredniego nadzoru.. Ocena realizacji celów kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych - wyniki badań ankietowych, "Zeszyty Teoretyczne Rachunkowości" 2016, tom 86 (142).Funkcjonowanie kontroli zarządczej w jednostkach samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem audytu wewnętrznego Nr ewidencyjny: P/10/132 Data publikacji: 2011-12-08 09:31 Dział tematyczny: finanse publiczneJednostki samorządu terytorialnego wciąż stopniowo przystosowują się do jej norm prawnych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt