Opis kota domowego klasa 2

Pobierz

Budowa i cechyJan 16, 2022Jest to duży pies rasy nowofundland, który jest samcem.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Osiedlić dzikiego kota, który musi być oddzielony od innych zwierząt domowych.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Czy jest taka rasa kota domowego ?. Wygląda to tak, że kot wstaje, je, śpi, je śpi, je i idzie spać.. Choroby kotów; .. Kot domowy niewychodzący to coraz częstszy mieszkaniec naszych domów, jak o niego dbać postaram się przybliżyć w tym .Jest to niewielki zwierzaczek, gdyż ma dopiero trzy miesiące.. Ma na imię Mruczek.. Imię i nazwisko: mgr Tomasz Zdanowicz II.. Większość czasu w dzień kot ucina sobie drzemki.. Oczy duże.. mój kot ma na imię Leon.. Jego maść jest brązowa.. Kot norweski leśny (Norsk skogkatt), fot. shutterstock Szkielet Mięśnie Wzrok Słuch Węch CzucieKot domowy (Felis catus) Głowa zaokrąglona.. - praca indywidualna.. Szkoła - zapytaj eksperta (1046) Szkoła - zapytaj eksperta (1046) Wszystkie (1046) Język angielski (715) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i .. Kot ma doskonale rozwinięty zmysł węchu.. leon je 3 razy dziennie.. Sprawozdanie wychowawcy klasy II za pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012.. 3.Prezentacja na tablicy obrazków wraz z podpisami: To kot i to kot.CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Opis(ćwiczenie) Cel: Przepisz do zeszytu wskazane niżej części opisu ..

V.Tag: opis kota domowego Opis kota.

Ciało smukłe.. Mój pies jest zwierzęciem bardzo wesołym.Tydzień 13 - Dbam o zwierzęta domowe Zajęcia mają na celu rozbudzanie zainteresowań światem zwierząt.. kiedy wracam do domu Leon czeka na mnie i podaje mi łape.. ( na kartach pracy ) - praca indywidualna.. Bardzo go lubię, ma czarne łapki, biały brzuszek i szare ciapki.. Temat: Opisujemy zwierzęta.. Obejmują one poziom opanowania podstawowych wiadomości i umiejętności przewidzianych podstawą programową klasy drugiej oraz opis oceny z zachowania.. Jest zespołem zgranym, aktywnym i zdyscyplinowanym.. Pazury są chowane.. W niektórych przypadkach waga osobników przekracza znak 10 kg.. Wysłuchanie fragmentów muzycznych ilustrujących odgłosy zwierząt przedstawionych na ilustracji w podręczniku.. Mają doskonale rozwinięty zmysł węchu i, co charakterystyczne, są dalekowidzami, ale rozpoznają tylko kolor niebieski i zielony.. Dziecko utrwali potrzebę troski i życzliwości wobec zwierząt domowych.. Próba utworzenia zbioru kotów dzikich oraz kotów domowych.. Leon śpi ze mna i ogrzewa mi nogi.. czwartek, 24 września 2015.. Ćwiczenie 3 PRZYJACIEL: Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkami frazeologicznymi z ćwiczenia 2.. Klasa II liczy 8 uczniów, w tym 2 dziewczynki i 6 chłopców.. Pysk krótki.. Kociak rasy Maine w wieku 4-5 miesięcy osiąga rozmiary normalnego dorosłego kota - 2-3 kg..

Artykuły związane z opis kota domowego znajdziesz na Co w Sierści Piszczy.

ma swoja kuwete dlatego nie musi wychodzić na dwór.. Myśleliśmy że to kot i nadawaliśmy mu różne imiona ale okazało się że to jest kotka :) Nazwałam ją Kicia, bo zawsze przychodzi kiedy ją wołam :) Baaardzo lubi się ocierać o nogi wszystkich zostawiając sierść ;) Często przesiaduje na .Części mowy Dyktanda edukacja polonistyczna edukacja przyrodnicza informacja zwrotna klasa 2 Klasa 3 lektury liczby parzyste i nieparzyste list matematyka obliczenia zegarowe Opis Opowiadanie ortografia scenariusze sprawdziany Zadanie domowe.. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. Jego krótka, jasnobrązowa sierść pokryta jest białymi łatkami.. Koty mruczą - wydają ten szczególny dźwięk dzięki skoordynowanym ruchom krtani i głośni.Każde dziecko układa puzzle przedstawiające koty (kot domowy, lew)-aplikacje- Zwierzaki ,Lwy 2.Omówienie obrazków.. Temat dnia: Jakie są koty?. Artykuły związane z opis kota domowego znajdziesz na Co w Sierści Piszczy.. Wiem, kiedy o coś prosi, kiedy jest zadowolony albo smutny.. on jest pupilkiem / ulubieńcem całej rodziny.. Ogon długi.. Leon to samiec z czarno białą sierścią.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. Ma także maleńkie, białe uszy i bardzo długie, odstające wąsiki.Mam w domu małego kota..

Ten krótki opis kota domowego wyjaśni Ci kilka szczegółów dotyczących życia kota.

Ma piękne mądre oczy, którymi potrafi niemal wszystko powiedzieć.. wiem to dziwne bo to nie pies.. Na ciele występują wibrysy ( włosy czuciowe) umiejscowione na górnej wardze, policzkach, nad oczami oraz na kończynach.. Najłatwiej będzie przez jakiś czas razem z nią możliwie niezauważalnie śledzić poczynania domowego kota, co oczywiście może wcale nie być […] Damian | Posted on 20 marca 2015 10 stycznia 2016 by Damian.. Konstafonek posiada duże, czarne, wyłupiaste oczy, które dodają mu zabawności.. PYTAM 2 raaz !. Będzie rozwijać umiejętności i sprawność grafomotoryczną, pisząc po śladzie i wykonując proste szlaczki literopodobne.. Ubarwienie sierści zmienne.. Posiada bardzo dobry słuch i wzrok; węch około czterokrotnie silniejszy od ludzkiego oraz dobrze wykształcony zmysł dotyku.Opis kota domowego.. ; * > LoVe WAS.Mniej więcej 2 lata temu przybłąkał się do nas czarny kot z białymi skarpetkami, naszyjnikiem i taką jakby łysinką ;) (Oczy zielone).. Przeskocz do treści.. Lubi : Paszteciki itp itd.. Redagowanie opisu koguta na podstawie pytań.. (opis) Pytania .. Maine Coon to silny, odporny kot o mocnej budowie.zwierzęta domowe (2 gry) Quizy obrazkowe: Przyroda kl. 1-3 - Rasy psów 3 gry + galeria obrazkowa; Pisanki Układanki - Zwierzęta domowe i hodowlane ..

Poziom kształcenia i etap edukacyjny: II etap edukacyjny - klasa IV -V IV.

(2) Kotek i włóczka, (3) Myszka i łóżeczko, (9) Prosiaczek i zagroda, .Wskazywanie opisów kota i koguta zamieszczonych w ramkach.. Nauczyciel dąży do uogólnienia nazwy zbioru przez dzieci.. Możecie wymyśleć byle co .. Traktuję go jak członka rodziny bo nim jest:) Bardzo lubi gdy się go głaszcze, lubi gości i jest śliczny.. Średnia waga samców sięga 8-9 kg, samic - 5-6 kg.. Ogólne informacje o kocie domowym.. Jego ulubione miejsce do hasania to las na granicy Popielowa i Jankowic.. Chociaż niektórzy mówią że kot to zwierze i nie traktuje się go jak cłowieka, to ja ich nie słucham!Przedstawiam propozycje ocen opisowych dla uczniów II klasy Szkoły Podstawowej.. Oto moje propozycje:Jest szaro-brązowo - czarny, jego półdługa sierść ładnie błyszczy.. Cele-uczeń: - Obserwuje otaczające go środowisko ze zwróceniem uwagi na stan pogody; - Ogląda na ilustracji różne rasy kotów; - Poznaje kocie zwyczaje; - Spokojnie siedzi i słucha opowiadania; - Przyporządkowuje jednemu .Rasa nosi tytuł największego kota domowego na świecie.. Mam kota o imieniu Maniek.. Pozna liczbę 5 oraz literkę K, jak kot.Niemożliwe jest całkowite oswojenie kota leśnego.. Popularne newsy.Podgląd treści.. Można je wykorzystać przy pisaniu świadectw szkolnych, informacji dla rodziców.. Z oczu płyną mu wtedy łzy stoi z żałosnie opuszczoną główką.Podanie tematu lekcji: Mój przyjaciel - opis.. bardzo kocham mojego kota!Scenariusz zajęć klasa II V Zespół Edukacyjno - Terapeutyczny.. Wymyślcie mi jakiś opis prosze potrzebuje na jutro !. Borys lubi spacery, a także jeśli rzuca mu się patyk.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.. Inni z kolei kojarzą koty z istotami zamkniętymi, nieufnymi, a nawet wrednymi.. Uszy spiczaste.. Uzupełnianie zdań opisujących kota z wykorzystaniem zgroma-dzonego słownictwa.. Nazwa przedmiotu: język polski III.. Są zawsze przygotowani do lekcji i mają .b) kot domowy - koty są ssakami zasiedlającymi niemal cały świat.. Aby kupić takie zwierzę, nie powinno być starsze niż 2-3 miesiące.. Ćwiczenie 2 UZUPEŁNIANKA: Uczniowie uzupełniają związki frazeologiczne nazwami zwierząt.. Przeważnie albo szuka jedzenia, czasami .Opis kota ?. Można wyróżnić ponad sto ras kota domowego.Kot domowy ma okrągłą głowę, duże oczy przystosowane do widzenia w warunkach niewielkiego natężenia światła, spiczaste uszy.. Źrenice pionowe.. Jednak każdy z nas powie, że kot jest inny niż wszystkie zwierzęta, porusza się z gracją, jest pełny wdzięku, a przy tym jest niesamowicie cichy i dokładny przy każdym kroku.. tylko niech bd proosze !. Wybrane zadania dodatkowe.. Prowadząca: Agnieszka Bełdycka Blok tematyczny: Zwierzęta domowe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt