Opracowanie lektury alicja

Pobierz

Alicja ciągle jej przerywa.. Pewnego słonecznego dnia mała Alicja spędzała miło czas, siedząc ze starszą siostrą w ogrodzie.. Alicja w króliczej norze.. RAFALSKA-ŁASOCHA Alicja 2015: Maria Skłodowska-Curie i jej kontakty ze środowiskiem Krakowskim.więcej lektur Epoki: Antyk • Średniowiecze • Renesans • Barok • Oświecenie • Romantyzm • Pozytywizm • Młoda Polska • Dwudziestolecie międzywojenne • Współczesność • Kontakt, reklama: znajomości lektury pt. Alicja w Krainie Czarów autorstwa Lewis Carroll.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.Powieść "Alicja w krainie Czarów" stanowi odzwierciedlenie pasji i zainteresowań Charlesa Lutwidge'a Dodgsona (Lewisa Carrolla) - wybitnego fotografa, który z zamiłowaniem portretował małe dzieci (głównie dziewczynki), starając się na swoich fotografiach oddać piękno, niewinność i cudowność tego najpiękniejszego okresu życia - okresu dzieciństwa.Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami..

"opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

Pełna niezwykłych przygód, ciekawych i zabawnych postaci, niesamowitych, fantastycznych zdarzeń.Informacje o ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA GREG +OPRACOWANIE - w archiwum Allegro.. Zwiększenie rozmiarów Alicji i utknięcie w domu Królika.. Alicji opowiada swą przerażającą historię.. Słodyczy nie wystarcza jednak dla Alicji, więc otrzymuje agrafkę z własnej kieszeni.. Przygody Alicji w Krainie Czarów i Alicja po drugiej stronie lustra - to klasyka światowej literatury dla dzieci i młodzieży.. Eksperymenty z grzybem.. Alicja w krainie czarów to jedna z najpiękniejszych powieści dla dzieci.. Spotkanie pana Gąsienicy na wielkim grzybie.. 0; Listy zakupowe; Zarządzaj listami.. Dostrzeżenie Białego Królika z kieszonkowym zegarkiem 3.. Błędne uznanie Alicji za Żmiję przez Gołębicę.Apr 12, 2021Nagrodą są cukierki z kieszeni Alicji.. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.. Alicja ponowni spotyka Białego Królika.Główna bohaterka powieści, w momencie rozpoczęcia akcji utworu ma 14 lat.. Próby przegonienie Alicji przez inne zwierzęta.. ala Jazda asyryjska - część wojsk pozostających w dyspozycji Poncjusza Piłata "dobiegł do uszu procuratora tupot kilkuset kopyt i słabe dźwięki trąb.. Z biegiem czasu Alicja staje wobec trudnych, życiowych problemów.Alicja - tytułowa bohaterka powieści Lewisa Carolla: Przygody Alicji w krainie czarów (1865) oraz O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra (1872)..

Data zakończenia 2016-01-08 - cena 7,99 złApr 17, 2021Testy, egzaminy ,opracowania; Lektury Alicja w Krainie Czarów z opracowaniem; Listy zakupowe.

Wystraszone zwierzęta uciekają.. Pełna niezwykłych przygód, ciekawych i zabawnych postaci, niesamowitych, fantastycznych zdarzeń.Streszczenia lektur szkolnych.. Nagle, nie dowierzając własnym oczom, ujrzała białego królika ubranego w kamizelkę, spoglądającego na starodawny zegarek.Alicja w domu Białego Królika.. Lista dotychczas zamówionych produktów Jak działa lista zakupowa?. Poznajemy ją jako zagubioną i wrażliwą nastolatkę, starającą się odbudować własny świat po rozwodzie rodziców.. Zwiększenie się Alicji dzięki zjedzeniu ciastka.. Dzięki snom przenosi się do bajkowych .Wybierz dział: Streszczenia i opracowania lektur: Wybierz lekturę Alicja w Krainie Czarów A.. B. C.Michał Kokowski Omówienie książki: Alicja Rafalska-Łasocha, Maria Skłodowska-Curie… 378 M. Kokowski SHS 15 (2016) DOI: 10.SHS.16.. Ponieważ dzień był upalny, znudzona dziewczynka zamierzała ułożyć się do drzemki.. Alicja w Krainie Czarów to jedna z najpiękniejszych powieści dla dzieci.. Początkowo sama przedstawia się jako "Bardzo Rozpieszczona Jedynaczka".. Dane szczegółowe Recenzje Dostawa i płatnośćApr 14, 2021Aug 10, 2020Wydanie Alicji w Krainie Czarów kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Odkrycie ogrodu.. Spotkanie z Myszą.. Senność Alicji nad brzegiem rzeki.. Ala powracała z Nagiej Góry.. Płacz Alicji..

Wydanie połączone zawiera wszystkie przygody niezwykłej dziewczynki w magicznych krainach, które odwiedza.Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.

Urażona Mysz odchodzi, a dziewczynka opowiada pozostałym o swoim kocie, Jacku.. Dotarcie do wielkiego korytarza z drzwiami.. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: klp.pl - strona główna-> Kulturalna Polska / Streszczenia i opracowania lektur Serwis chroniony prawem autorskim.. Pływanie w "morzu łez".. 10.Alicja w Krainie Czarów - streszczenie.. Opowieść Alicji o swym kocie Jacku bardzo ją przeraża.1.. Skurczenie rozmiaru za sprawą napoju.. Mysz - Alicja z nią jako pierwszą rozmawia zaraz po wkroczeniu do Krainy Czarów.. Wybierz dział: Streszczenia i opracowania lektur:Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.. Choć żyje w lekki sposób, nigdy nie zapomniał o swej tragedii.. Jest siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję.. Po zalogowaniu możesz umieścić i przechowywać na liście zakupowej dowolną liczbę produktów nieskończenie długo.. Niegdyś był prawdziwym żółwiem, ale któregoś dnia przemienił się w karykaturę żółwia połączonego z cielęciem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt